Saçlarım ince ve kuru. Ayrıca kepek sorunum var. Nasıl bakım yapmalıyım? Hangi ürünleri önerirsiniz?

Saçlarım ince ve kuru. Ayrıca kepek sorunum var.

Red&White Kuaför Ankara’dan Milay Başata cevapladı:

Saçlarınızın kepeklendiğini düşünebilirsiniz, fakat pul pul dökülmeler sadece kuru saç derisinden de kaynaklanıyor olabilir. Kepek ve kuru saç derisi farklıdır fakat aynı belirtileri gösterir. İkisi arasındaki farkı şu şekilde anlayabilirsiniz: Kepekten gelen pullar yağlı, büyük, sarı veya beyaz renktedir. Kuru saç derisindeki döküntüler ise daha küçük, daha kuru pullar şeklindedir. Yine de ayırt edemiyorsanız, yatmadan önce saç derinize kuaförünüzün önereceği hafif bir nemlendirici sürün. Pullar kuru saç derisinden kaynaklanıyorsa, ertesi gün duş aldığınızda kaybolacaktır.

Kuru Saç Derisine Ne Sebep Olur?


Cildiniz yeterli nemden yoksun olduğunda saç deriniz aşırı derecede kurur. Bunun sonucunda da cilt tahriş olur ve pul pul dökülmeye başlar. Kuru hava, pH değeri yüksek bir şampuan ya da çok fazla saç şekillendirme ürünü kullanımı gibi dış faktörlerin yanı sıra sedef hastalığı, diyet ve hormonal dengesizlikler gibi etkenler de saç derisinin kurumasında rol oynar.

Saç Derisinin Kuruyup Dökülmesini Nasıl Önleyebilirim?

Sülfat içermeyen bir şampuanın ardından nemlendirici bir saç kremi kullanmanızı öneririz.

Kepeklenme Sorununu Nasıl Giderebilirim?


Öncelikli olarak kepeklenme sorununu gidermek için Kerastase Specifique Bain Divalent Saç Şampuanı kullanabilirsiniz.

İnce telli saçlarınızda boy ve uçlardaki kuruma ve nem kaybını önlemek için her yıkamada Kérastase Nutritive Lait Vital Saç Bakım Sütü kullanabilir ve haftada bir ince telli saçlara özel Kérastase Nutritive Masquintense Fine Saç Bakım Maskesi uygulayabilirsiniz.