Saçlarımın Daha Hızlı Uzamasını Nasıl Sağlarım?

Saçlarımın Daha Hızlı Uzamasını Nasıl Sağlarım?

Ebil Kuaför kurucusu Mahmut Ebil cevapladı:

Saçlarımız tıpkı bizler gibi yaş alır ve zaman içerisinde dışardan gelen etkenlerden dolayı zayıflar. Saçlarımızı güçlendirmek için destekleyici ürünler kullanmamız gerekebilir. İçerisinde Taurin, kafein ve anti-ageing (yaşlanma karşıtı) içerikler bulunan ürünleri tercih ederek saçlarımızın normalde ayda 1 cm. civarındaki uzama ölçüsünü 2 cm’e kadar çıkarabiliriz. Diğer etkili bir yöntem de kemik iliği bakımı yaptırmaktır.

Kemik İliği Bakımı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saç, kemik dokunuzun (ilik) bir yan ürünü olmanın yanı sıra merkezi sinir sistemi ve bağırsakla da bağlantılıdır. İliğiniz ve sindirim sisteminizdeki herhangi bir zayıflık, doğal olarak saç dökülmesine ya da saçın uzama hızının azalmasına neden olur.

Kemik İliği Bakımı yıpranmış, incelmiş, saçları kuvvetlendirmek ve yeniden yapılandırmak için kullandığımız, kolajen ve protein içeriğiyle saça sağlıklı bir görünüm kazandıran özel bir kürdür. Saça ve baş derisine uygun bir şampuan seçiminden sonra saça uygun olan bakım kürüne ilik ilave edilerek nemli saça uygulanır. Saç 20 dakika ısıda bekledikten sonra tekrar uygun olan şampuanla yıkanır.

Ürün tavsiyesi:

Aveda Invati ve System Professional Energy Balance Serum.

Uygulama:

Serum sabah ve akşam 12 saat aralıklarla temiz saç derisine uygulanır. 2 ila 5 dakika süreyle baskılı masaj yapılır.

Ebil’in ürün önerileri için Ebil Shop‘u ziyaret edebilirsiniz.