Saçlarını İlk Kez Boyayanlar İçin Önemli Hatırlatmalar

uzun saç

Saçlarını ilk kez boyayanlar tamamen yeni bir görünüme kavuşacakları için heyecanlıdırlar. İster hafif bir ombre yaptırın, ister saçınızı pembe veya maviye boyatıyor olun, ilk sefer her zaman biraz güçtür. Daha önce hiç kimyasal işlem görmemiş saçlar, boyandıktan sonra çok bakıma ihtiyaç duyar. İşte saç renginizi ilk kez değiştirme yolculuğuna çıkmadan önce kesinlikle aklınızda bulundurmanız gereken şeyler:

  • Saç renginizi akıllıca seçin

Saçınızı boyatmak istiyor ama renge karar veremiyorsanız, saçınızın kendi renginden daha açık veya daha parlak bir renk tercih etmek yerine koyu bir renk kullanmak her zaman en iyisidir. Daha açık renge gitmek çok daha zorlu bir süreçtir ve açıcı gibi daha güçlü kimyasallar gerektirir. Sarışın röfleler harika görünüyor olabilir, ama saçınızı ilk kez boyayacaksanız, karamel balyajlar ve benzeri bir renkle gitmek daha iyi bir fikirdir.

  • Saçınızı boyatmadan hemen önce yıkamayın

Saçınızı boyatmadan hemen önce yıkamamak gerekir. Bunun nedeni, saçta kalan şampuan kalıntılarının boya ile reaksiyona girerek saç derinizin yanmasına yol açma riskidir.

uzun saç -saçlarını ilk kez boyayanlar
  • Saçınızı boyadıktan sonra mutlaka bakım yapın

Kuaförünüz saçınızı boyadıktan hemen sonra saçınıza bakım yapmayı önerirse, bunun size fazladan para harcatmak için başvurulmuş bir hile olduğunu düşünmeyin. Sonuçta, kuaförünüz bir profesyoneldir ve sizin için en iyisini bilir. Saç bakımı, saçın ihtiyaç duyduğu besinlerin bir kısmını geri kazanmasına yardım ederek saçınızın hasara daha az meyilli olmasını sağlar.

  • Saçınızı boyar boyamaz şekillendirmeyin

Saçınızı renklendirdikten sonra şekillendirmek için birkaç gün beklemek en iyisidir. Saç kremi ile çok erken temas eden açma işlemi yapılmamış renkli saçlar solma eğilimindedir. Saçınızı boyadıktan sonra haftada bir kez bakım yapmak en iyisi, böylelikle renginizin mümkün olduğunca uzun süre canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

  • Renk koruyucu ürünlere geçin

Renk koruyucu şampuanların işe yarayıp yaramadığını merak ediyorsanız, yüzde yüz çalıştıklarını söyleyebiliriz. Renk koruyucu şampuanlar ve saç kremleri, normal şampuan ve saç kremlerinden çok daha yumuşaktır. Ayrıca saç renginizin iyi muhafaza edilmesini sağlayan gerekli tüm yağ asitlerine sahiptirler.

Saçlarını ilk kez boyayanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.