Saçlarım çok açık sarı renkte ve geçici olarak koyulaştırmak istiyorum. Saçlarım zarar görmeden nasıl bir işlem yapılmalı?

Saçlarım çok açık sarı

Red&White Kuaför Ankara’dan Milay Başata cevapladı:

Çok açık sarıdan koyu bir renge dönmek istiyorsanız öncelikle renk konusunda iyi bir karar vermenizde yarar var.

Aşırı koyu renklerden ziyade sonrasında tekrar sarıya dönüş yapabileceğiniz renkleri tercih etmenizi öneriyoruz. Çok açık sarı renge sahip bir saçınız varsa, dilediğinizde bu renge dönüş yapabilmek için sahip olduğunuz rengin en fazla iki ton koyusuna gitmenizi tavsiye ederiz.

“İlla ki koyu renk istiyorum” diyenler için yine de çözüm yolları var. Pek çok ünlünün saçlarına zarar vermeden sarıdan koyu renge geçiş yaptığını görebilirsiniz.

Öncelikle kuaförünüzle birlikte saçınızın ne kadar sağlıklı olduğunu ve ne kadar koyu bir renge gidebileceğinizi belirleyin. Kırıklara sahip cansız, donuk saçlar genellikle kütikülün (saçın dış tabakası) tehlikede olduğu anlamına gelir. Çok koyu tonlara giderek hasar görecek olan sarı saçların uçları genellikle kabarıktır ve esnek görünmez.

Saçınızın sağlığını değerlendirdikten sonra, ne kadar koyulaşmak istediğinizi belirlemenin en kolay yolu, rengi doğal gölgenize mümkün olduğunca yakın tutmaktır. Bu şekilde saçınız daha az bakım gerektirecek ve kuaför salonunu çok sık ziyaret etmeniz gerekmeyecek.