Sarı Saçlara Kış Aylarında Koruyucu Bakım

Sarı Saçlara Kış Aylarında Koruyucu Bakım

Sarı saçlar daima dikkat çekici ve havalıdır. Ancak özellikle saçınızda yaz aylarında renk açma işlemi yapıldıysa, sarı saçlar kışın rengi korumak ve saçın kuruyup yıpranmasını önlemek için özel bir bakım gerektirir.

İşte soğuk kış aylarında sarı saçlarınız için uygulamanız gereken bakım tavsiyeleri:

Protein ve Nemi Dengeleyin

Nem yükleme kış aylarının temel bakım prosedürüdür, ancak açma işlemi yapılmış saçların hem proteine ​​hem de neme ihtiyacı vardır.

Açma işlemi görmüş sarı saçlar için özel olarak geliştirilmiş olan ve saça kaybettiği nemi geri yükleyen Kerastase Cicaextreme serisi ürünlerini özellikle öneriyoruz. Protein bakımları ile nem maskelerini düzenli olarak kullanmaya özen gösterin. Zengin yağlar ve terayağı gibi bileşenler içeren yağ bakımlarını tercih edin.  İlk hafta neme, sonraki hafta proteine odaklanın. Schwarzkopf Blondme serisi bakım kremi ve maskesi gibi nemlendirici etkiye sahip protein bazlı ürünler kullanabilirsiniz. 

Isı Yayan Aletlerle Şekillendirmeden Kaçının

Kış aylarında saçlarımızı kurutur, fönler ya da sıcak maşalar ve düzleştiricileri daha sık kullanırız.  Saçlarınızda renk açma işlemi yapılmış ise ısı bazlı şekillendirmeden mümkün olduğunca kaçınmanızı, illa kullanmanız gerekiyorsa bu kullanımı minimumda tutmanızı öneririz.  

Saçınıza ihtiyacı olanı hemen verin

Saçınıza dokunarak neye ihtiyacı olduğunu belirleyebilirsiniz. Çok mu kuru, elektriklenmiş mi, yıpranmış mı? İhtiyacınıza uygun doğru ürünleri keşfedin ve bunları düzenli kullanmayı ihmal etmeyin.

Proteini de unutmayın: Saç proteinle beslendiğinde nemi daha çok tutar. Bu nedenle, ihtiyacınız olan nemi sağlamak için protein içeren bir saç kremi ile birlikte nem bazlı bir şampuan kullanabilirsiniz. Sarı saçları onararak daha canlı görünmesini sağlamak için sarışınlık geliştirici Davines Heart of Glass serisi ürünlerini de deneyebilirsiniz. 

Protein bakımı olarak daha uygun fiyatlı bir seçenek arayanlara ise Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Saç Kremi’ni öneririz.

Saçınızın uçları yıpranmış olabilir. Saçınızın uçlarını kestirip temizletmek için düzenli aralıklarla kuaförünüzü ziyaret ettiğinizden  emin olun. Böylece saçınız sağlıklı kalır ve kolay uzar.

Kuaförünüzün önerileri değerlidir

Arkadaşınızdan fikir almak yerine uzun yıllardır konusunda uzman olan kuaförünüzün önerilerini dikkate alın. Özellikel yeni teknoloji ile geliştirlen ürünler konusunda size mutlaka yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.