Sonbaharda Saç Bakımı için 5 İpucu

Sonbaharda Saç Bakımı için 5 İpucu

Güneşten bolca faydalandığımız yaz sıcakları geride kaldı. Her mevsim geçişi bize saç bakım rutinimizi de değiştirmenin zamanının geldiğini hatırlatır.

Sonbaharın gelişiyle birlikte kuru, soğuk hava da kendini hissettirmeye başlar, bu da saçlarınızın daha kıvrık, kırılgan ve kontrol edilmesi güç hale gelmesine neden olabilir. Ancak birkaç basit ipucu ile saçı tüm bu olumsuzluklardan koruyabilirsiniz.

1. Saçınızı uçlarından kestirin 

Mevsim ne olursa olsun, saçınızın uçlarını temizlemek için her 8 ila 12 haftada bir kesim için kuaförünüzü ziyaret etmelisiniz. Bütün bir yaz boyunca güneşe maruz kalmak saçınızın hasar görmesine ve kızıllaşmasına yol açabilir. Saçınızın boyu ne kadar uzun olursa kırılmaya da o kadar duyarlıdır. 

2. Atkuyruğundan uzak durun

Atkuyruğu çoğu zaman hayat kurtarıcı bir stildir ve özellikle sıcak yaz günleri için harikadır. Ancak özellikle saç çok sıkı toplanmış ise kırılmaya ve saç derisi stresine neden olur. Havalar soğuyup saçlarınız kurudukça bu durum daha da kötüleşir. Tepeden atkuyruğu yapmak yerine, saçınızı aşağıdan ya da yumuşak bir şekilde toplayın. Atkuyruğu yapsanız bile gece yatağa asla atkuyruğunu çözmeden gitmeyin.

3. Saçınızı derinlemesine nemlendirin

Yaz sonrasında saçlar güneş ve deniz (havuz) suyundan dolayı sertleşir ve kurur. Saç uçlarını yumuşatıp saçınıza sağlıklı bir parlaklık kazandıracak bir maske uygulamayı ihmal etmeyin. Sonbaharda yağmurdan korunmak için taktığımız şapka ve berelerin neden olduğu elektriklenme ve karışıklıklarla mücadele etmek için iki haftada bir derinlemesine bakım yapmaya özen gösterin. Saçları sağlıklı tutmak için maskeyi haftada birkaç kez 10 dakika saçta tutmak yeterlidir. Saçlarınız çok yıpranmışsa, maskeyi gece boyunca saçta tutup ertesi sabah yıkayabilirsiniz.

Önerilerimiz:

Kıvırcık saçlar için Kerastase Curl Manifesto Masque Beurre Haute Nutrition Saç Maskesi,

Sarı saçlar için  Kerastase Blond Absolu Masque Cicaextreme Sarı Saç Maskesi,

Yoğun nemlendirme için

Davines Nourishing Vegetarian Miracle Yıpranmış Kuru Saçlar için Nemlendirici Maske, Aveda Nutriplenish Yoğun Nemlendirici Saç Kremi, Kerastase Nutritive Masquintense-Thick Saç Maskesi, Alterna Caviar Yenileyen Nemlendirici Saç Bakım Sütü ,

Elektriklenmeyi önlemek için Insight Anti Frizz Nemlendirici Saç Maskesi,

4. Yeni bir şampuan ve saç kremine geçin.

Saçınızın doğal yağlarını ve lipidlerini soymadan saçı temizleyen kaliteli bir temizleyici kullandığınızdan emin olun. 

Önerilerimiz:

Schwarzkopf Oil Ultime Marula&Rose Light Parlaklık Veren Hafif Şampuan, Bonacure Peptide Acil Kurtarma Şampuanı,Insight Anti Frizz Nemlendirici Şampuan, Davines Nourishing Yıpranmış Kuru Saçlar için Sülfatsız Şampuan

5. Koruyucu ürünlere yatırım yapın

Özellikle soğuk aylarda ısıyla etkinleşen aletlerin kullanılması saçlara büyük zarar verir. Bu nedenle, ısıya karşı koruyucu bir sprey, serum, veya krem kullanmayı ihmal etmeyin. Fön makinesini veya saç maşasını elinize almadan önce, kırılmayı önlemeye yardımcı olmak için ıslak saç tellerinize bir miktar koruyucu püskürtün.

Önerilerimiz:

Alterna Caviar Bağ Yapılandıran Isı Koruyucu Saç Spreyi, Kerastase Chronologiste Thermique Regenerant Isı Koruyucu Krem , Kerastase Resistance Extentioniste Thermique Isı Koruyucu Krem, Alterna Caviar Fön Öncesi Balsam

Başka bir sorunuz olursa bana whatsapp hattımızdan görüntülü destek için ulaşabilirsiniz.

 

Sonbaharda Saç Bakımı için 5 İpucu” te bir düşünce

  1. Deniz Selvi diyor ki:

    Kuaförümün önerisi ile Sarı saçlar için Kerastase Blond Absolu Masque Cicaextreme Sarı Saç Maskesi, kullanıyorum ve sizden adım. Gerçekten güzel ve faydalı bir sonuç oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.