Test Ettik: Kerastase Specifique Potentialiste Serum

Sağlıklı saçların temeli sağlıklı bir saç derisine dayanıyor. Bu, artık hepimizin bildiği ve yadsıyamadığı bir gerçek. Yeni yıkanmış saçlarımızın bize nasıl tazelenmiş ve hafiflemiş bir his verdiğini düşünün. Ancak, tıpkı benim gibi yağlı saç derisinden şikayetçiyseniz, bu his fazla uzun sürmez, çünkü çok geçmeden saçlarım yağlanır ve şekilsiz bir görünüme bürünür. Tanıdık geliyor mu? Geçtiğimiz günlerde Kerastase Specifique Potentialiste Serum ile tanıştım. Specifique Potentialiste serisinin saç derisinin yüzeyinde doğal olarak bulunan faydalı bakteri ekosistemi olan mikrobiyomu dengelediğine ilişkin iddiasını bizzat test etmek istedim.

Mikrobiyom zayıfladığında saç derisi dış saldırganlara karşı çok açık hale geliyor ve bu da aşırı yağlanma, tahriş, kaşıntı, hassasiyet gibi problemlere yol açabiliyor. Kerastase Specifique Potentialiste Serum, kafa derisi mikrobiyomunu geliştirmek ve baş derisinin kendisini eskisi kadar etkili bir şekilde savunabilmesini sağlamak için %10 bifidus probiyotikler ve %1 C vitamini ile aşılandığını öğrendikten sonra ürüne bir şans vermem gerektiğini düşündüm.

Kerastase Specifique Potentialiste Serum Deneyimim

Bir hafta boyunca dört kez kullandım. Serumu sabah saçımı yıkadıktan ve bir havluyla iyice nemini al aldıktan sonra uyguladım. İki, bazen üç damlalık (pipet miktarı) saç çizgime ve başımın tepesine kullandım.

Şunu net bir şekilde söyleyebilirim: Saç derimde normalde dokunduğumda hissettiğimiz hassasiyet  kayboldu ve saçımı yıkadıktan sonra hissettiğim o hafiflik hissi çok daha uzun süreye yayıldı. Saçımın eskisi kadar çabuk yağlanmadığını fark ettiğimde, ürün vazgeçilmezlerim arasında yer almaya hak kazandı.

Kerastase Specifique Potentialiste Serum Bonusu: Ekstra hacim

Serumun yağsız, çok hafif ve saçlarıma gözle görünür bir hacim kazandırdığını söyleyebilirim.

Hem Kuru Hem Yağlı Saç Derisine Çözüm

Saç ve saç derinizin çok kuru ya da aşırı yağlı olması fark etmiyor. Specifique Potentialiste Serum, baş derisindeki mikrobiyomu dengelediği için baş derinizi optimum sağlığına kavuşturuyor. Dolayısıyla saç derinizde kuruluk, kaşıntı ve tahriş de hissediyor olsanız, aşırı yağlanmayla mücadele ediyor da olsanız, bu serum sorununuza çare oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir