Ünlülerin Kerastase Saç Bakım Ürünlerinde Tercihleri Neler?

Birbirinden güzel ünlülerin saç bakım rutinlerini ve tercihlerini görmek ister misiniz? Kimi zaman podyumda yürürken gördüğümüz kimi zamanda TV kanallarında hayranlıkla izlediğimiz o ünlü isimlerin saç güzellik sırlarını keşfettik şimdi de.

NilPeri Şahinkaya’dan, Burcu Esmersoy’a kadar pek çok ünlü ve güzel ismin saç güzellik sırlarını öğrenelim mi? Bakımlı sarı saçlardan, dolar turuncu saçlara kadar ışıl ışıl saçlarının sırları bu muymuş diyeceğiniz o ünlü güzellerin banyosuna kadar girdik desek? O halde daha fazla beklemeden geçiyoruuuuz.

Melis Ayça Değirmencioğlu’nun Saçlarının Sırrını Açıkladı

Sosyal medyada içerikleriyle tanınan Melisa Ayça Değirmencioğlu geçtiğimiz günlerde tüm takipçileri ve sevenleriyle saç bakım rutinini ve favorisini paylaşmıştı. Bizler de sizleri düşünerek hemen bu ürünlerin bir listesini tuttuk. Ünlülerin banyolarına kadar girip saç bakım sırlarını keşfettik. Peki Melis Ayça Değirmencioğlu’nun saç bakım sırrı neymiş? Hemen bakalım.

Melisa Ayça Değirmencioğlu’nun özellikle boyalı saçlar için tercihi Kerastase Chroma Absolu bakım serisi oldu. Güzel kokusuyla bildiğimiz Kerastase markasının yıkama, yoğun onarıcı bakım ve ısıdan koruyucu bakım şeklinde üçlü setini kullanan Melis Ayça Değirmencioğlu kullandığı üçlü setin saçı üzerindeki etkilerini de takipçileriyle paylaşmayı unutmadı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Değirmencioğlu saçlarına 3 aşamalı Kerastase bakımı uyguladı. Bu 3 aşamayı şu şekilde özetledi;

 1. Adım: Kerastase Bain Riche Chroma Respect Şampuan

Islak saçınıza masaj yaparak uygulayın ve güzelce arındırın.

 1. Adım: Kerastase Chroma Absolu Masque Chroma Filler Saç Maskesi

Saçınızın boyuna göre belirli miktar ürünü avucunuza alın. Saçlarınızın ortasından uçlarına kadar uygulayarak masaj yapın. 5 dakika sonra durulayarak iyice yıkayın. 

 1. Adım: Kerastase Chroma Absolu Serum Chroma Termique Isı Koruyucu Saç Serumu

Kuru veya nemli saçınıza 6-10 sprey olacak şekilde kullanın. Uçlara doğru yayın ve tarayarak dağıtın.

Burcu Esmersoy’dan Sarı Saç Esintisi

Oyuncu, manken ve model olarak tanıdığımız yıllara meydan okuyan genç kızlara taş çıkaran Burcu Esmersoy uzun yılardan bu yana sarı uzun saçlarıyla gündemin en çok konuşulan isimleri arasında yer aldı. Sarı saçlarının ışıl ışıl, sağlıklı ve parlayan görüntüsü tüm takipçileri tarafından merak edilirken geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan yaptığı paylaşımıyla saç bakım sırrını takipçileriyle paylaştı. Bizler de o paylaşımları sizlerle paylaşmak istedik. Peki sarı boyalı saçlarını bir an olsun bakımsız bırakmayan Burcu Esmersoy’un saç sırrı neymiş? Gelin bakalım.

Isıl işlemler ve boyalı saçlara karşı koruma etkisi yaratan Kerastase Blond Absolu serisini kullanan ve takipçilerine öneren Burcu Esmersoy serinin saçlarında yarattığı etkiyi paylaşmayı da ihmal etmedi.

Burcu Esmersoy’ın Tercihi Kerastase Blond Absolu Ultra Violet Ürünü oldu!

 1. Adım: Kerastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet İstenmeyen Turuncu ve Sarı Yansımaları Nötralize Eden Şampuan

Saçlarınızı ıslatın ve ürünü saç derinizin 5 ana noktasına uygulamadan önce saçınızdaki fazla suyu akıtın. Masaj yaparak saçlarınıza dağıtın. 2-5 dakika bekledikten sonra güzelce durulayın.

 1. Adım: Kerastase Blond Absolu Masque Ultra Violet Açma İşlemleri Sonrası Nötralizasyon Sağlayan Maske 

Saç diplerinden 2-3 cm mesafeden başlayarak ürünü saçlarınızın ortasından uçlarına kadar uygulayarak masaj yapın. 5 dakika sonra durulayarak iyice yıkayın. 

 1. Adım: Kerastase Blond Absolu Huile Cicaextreme Parlaklık Veren Saç Bakım Yağı

Havluyla kurutulmuş saçta kurutmadan önce veya kendi halinde kurumaya bırakılmadan önce kullanılabilir. Nemli saça 1-2 pompa ürünü uygulayın. Kurutun veya kurumaya bırakın. 

NilPeri Şahinkaya’nın Turuncu Saçlarının Sırrı Ne?

Uzun yıllardan bu yana hem doğal güzelliği hem de oyunculuğuyla gözlerimizi kamaştıran Oyuncu Nil Peri Şahinkaya özellikle de turuncu saçlarıyla sık sık konuşuluyor. Dökülme kaynaklı seyrekleşen saçları olduğunu ve bunu engellemek için kullandığı ürünün sırrın Kerastase Specifique serisi olduğunu söyledi.

 1. Adım: Kerastase Specifique Bain Prevention Dökülme Karşıtı Şampuan: Islak saça uygulayın, parmak uçlarıyla masaj yapın ve durulayın.
 2. Adım: Kerastase Specifique Stimuliste Dökülme Karşıtı Saç Spreyi

Kuru veya havluyla nemi alınmış saçlara uygulayın ve her zamanki gibi şekil verin. Durulama işlemi yapmayın

Betül Burmalı’nın Saç Bakım Sırrı

Instagram’da sıkı bir takipçi kitlesi olan ve pek çok kişinin yakından takip ettiği Betül Burmalı’da saç güzelliğiyle sık sık gündeme gelenler arasında. Geçtiğimiz günlerde Instagram üzerinden saç bakım sırlarını paylaşan Betül Burmalı Kérastase Chroma Absolu serisini kullanan isimler arasında yer alıyor. Betül Burmalı’nın dolgun ve parlak görünen saçlarının sırrı da buymuş.

 1. Adım: Kerastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect Şampuan

Islak saçınıza uygulayın. Parmak uçlarınızla saç derinize hafifçe masaj yapın ve saçınızı su ile nazikçe arındırın.

 1. Adım: Kerastase Chroma Absolu Masque Chroma Filler Saç Maskesi

Saçınızın uzunluğuna ve saç tellerinizin kalınlığına göre belli miktar ürünü avucunuza alın. Saça daha iyi nüfuz etmesi için masaj yapın. 5 dakika beklettikten sonra su ile arındırın.

 1. Adım: Kerastase Chroma Absolu Serum Chroma Termique Isı Koruyucu Saç Serumu

Kuru veya nemli saçınıza uygulayın. Saç tellerinizin kalınlığına göre 6-10 sprey olacak şekilde kullanın. Uçlara doğru yayın ve sonrasında ürün eşit olarak dağıtmak için tarayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.