Türkiye'nin alanında uzman seçkin kuaförleri sorularınızı yanıtlasın..
  Sorulmuş sorular içinden benzerler işine yarayabilir mi?

  Markette satılan saç boyaları ile kuaför salonlarındaki saç boyaları arasındaki fark nedir? -Esse Kuaför salonundan Erkan Yıldırım cevapladı.

  Profesyonel salon boyalarında ise kuaförün oksidanın gücü üzerinde daha fazla kontrolü vardır. Renkleri karıştırıp nasıl sonuç vereceğini kontrol edebilir. Sağlıklı bir saça boya uygulamak, hasar görmüş ya da çok gözenekli saça boya uygulamaktan tamamen farklıdır. Profesyonel boya, kuaförün uygun gördüğü tekniklerle uygulanacağı için çok daha sağlıklı sonuçlar verir. Tamamı için tıklayın…

  Saç maskesi için hangi ürünleri önerirsiniz?

  Saça düzenli bakım uygulamak için saç maskeleri çok etkili bir çözümdür. Düzenli olarak uygulayacağınız ihtiyacınıza uygun maske ile saça nem… Tamamı için tıklayınız.

  Boyadan Sonra Hasar Görmüş Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır? - MM Bahçecik Kuaför salonundan Kuaför Doğan Kopal cevapladı.

  Saçlarını sık boyatanlar, saçlarında kırık uçlar, kuruluk, ve sertliğe çok aşinadır. Boyadan sonra yıpranmış saçların mutlaka bakıma ihtiyacı vardır. Boyadan sonra hasar görmüş saçların bakımında nelere dikkat etmeli?… Tamamı için tıklayın…

  Permadan sonra saçlarım eski haline kavuşmadı. Tekrar nasıl düzleştirebilirim? - MM Bahçecik Kuaför salonundan Kuaför Doğan Kopal cevapladı.

  Perma yoğun kimyasal bir işlem olduğu için saçlarda dalga yaratır. Saçın kendi haline gelmesi uzun bir süreçtir.… Tamamı için tıklayın.

  Mor Şampuan Efsanesi -Esse Kuaför Erkan Yıldırım cevapladı.

  Örneğin kızıllığı götürdüğü söyleniyor ama bu tamamen bir şehir efsanesinden ibaret. Tam aksine aradaki sarıları birleştirdiği için zemin renginde kızılları daha çok ortaya çıkarır. Yüzde yüz ya da yüzde 80 sarı olan saçlarda daha verimli sonuçlar ortaya koyar. Tamamı için tıklayın.

  Hamileyken saç boyanabilir mi? Nelere dikkat edilmeli? - MM Bahçecik Kuaför salonundan Kuaför Doğan Kopal cevapladı.

  Bu konudaki araştırmalar sınırlı da olsa uzmanlar ve doktorlar, anne adaylarına ilk üç ay saç boyasından uzak durmalarını öneriyorlar. İlk 12 hafta bebeğinizin en önemli gelişme dönemi: Organlar şekilleniyor, kaslar ve ses telleri oluşuyor, tırnak ve saç kökleri gelişmeye başlıyor. İkinci üç aylık dönemin başlangıcına kadar bekledikten sonra doktorunuzun da onayıyla artık kuaför salonunuzu ziyaret edebilirsiniz. Tamamı için tıklayın.

  Saç rengini sarıdan kahverengiye nasıl döndürebilirsiniz? -Esse Kuaför Erkan Yıldırım cevapladı.

  Saç rengini sarıdan kahverengiye döndürmek için genelde pigmentasyon yapılıp saç daha sonra boyanır. Çoğunlukla L’Oréal Professionnel’in DIA Light, Wella’nın Color Touch serisi boyalarıyla rahatlıkla sarıdan kahveye geçiş sağlanabiliyor.

  Bu boyalar açma özelliği ve amonyak barındırmadığı için saç tek seferde sarıdan kahverengiye ya da kumrala dönüştürülebilir; yeşerme ve kızarmaya neden olmaz.

  İnce telli, yağlı saçlarım var ve çok yoğun olarak dökülüyor. Hangi ürünleri önerirsiniz? -Red&White Kuaför Milay Başata cevapladı.

  Dermatologların belirttiği üzere yağ bezlerinin aşırı yağ üretmesi, saçınızın ve saç derinizin aşırı yağlı olmasına neden olabilir. Yağ ve nem dengesini bozan bu durum, fazla yağın saç derinizdeki gözenekleri tıkamasına neden olarak saç diplerinizin normal bir şekilde uzamasını önleyebilir… Tamamı için tıklayın.

  Saç boyasına alerjim olmasına rağmen platin renk sevgimden vazgeçemiyorum. -Kuaför Gülay Tiran cevapladı

  Saç boyasına alerjisi olanlarda önce saç derisini inceleriz; kepekli, yağlı ya da kirliyse ona göre işlem yaparız, çünkü saç derisi sadece saç temiz olduğunda değil, kirli olduğunda da hassasiyet gösterebilir… Tamamı için tıklayın.