İnce telli, yağlı saçlarım var ve çok yoğun olarak dökülüyor. Hangi ürünleri önerirsiniz?

İnce telli ve yağlı saç önerisi

Red&White Kuaför Ankara’dan Milay Başata cevapladı:

Dermatologların belirttiği üzere yağ bezlerinin aşırı yağ üretmesi, saçınızın ve saç derinizin aşırı yağlı olmasına neden olabilir. Yağ ve nem dengesini bozan bu durum, fazla yağın saç derinizdeki gözenekleri tıkamasına neden olarak saç diplerinizin normal bir şekilde uzamasını önleyebilir. Bunun neticesi olarak saç dökülmesi sorunuyla baş başa kalabilirsiniz.


Yağ bezlerinin aşırı yağ üretmesine ne sebep olur?

Genellikle stres vücutta hormonal değişikliklere yol açtığını; hormonal dengesizliklerin de yağ bezlerinin aşırı yağ üretmesine sebep olduğunu biliyoruz. Saç derisinin yağlanmasını önlemek için stresten uzak durmaya çalışmanın yanı sıra ağır yağlar ve reçineler içeren şampuanlar, saç kremleri ve şekillendirme ürünlerinden kaçınmalısınız. Sedef hastalığı ve seboreik dermatit gibi cilt hastalıkları da saç derinizdeki yağ bezlerinin aşırı yağ üretmesine sebep olabileceğini doktorlar belirtiyor.

Yağlı saçlar için Dengeleyici şampuan
İnce telli ve yağlı saçlar için şampuan

Yağlı Saç Derisi Neden Dökülmeye Yol açar?


Yağlı saç derisi, saç dökülmesine katkıda bulunur. Saç derisinde aşırı miktarda yağ kir, kepek ve ürün birikmesi sonucunda gözenekler tıkanır ve yeni saçların uzamasını engeller. Ayrıca, özellikle 50 yaş üstü erkeklerde saç dökülmesinin önde gelen nedenlerinden biri de saç folikülünü (saçın dış tabakası) küçülten ve yağlı bir saç derisine neden olan DHT hormonuyla ilişkilendirilir.

Hangi Ürünleri Kullanmalıyım? (ince telli yağlı dökülen saçlar için şampuan)

Baş derisindeki yağı ve nemi eşit seviyeye getirmek için Kérastase’nin Specifique Bain Prevention Saç Şampuanı ve her gün sabah ve akşam kullanacağınız Kerastase Genesis Ampoules Cure Fortifiantes Anti-Chute Saç Bakım Kürü, dökülmeyi yüzde 80 oranında durduracaktır. Aveda’nın Invati Advance Exfoliating Saç Şampuanı ve düzenli periyodlarla kullanılması gereken Invati Advance Scalp Revitalizer Serumu (Saç Derisini Canlandırıcı Serum) da saç dökülmesini yüzde 80 oranında engellemeye yardımcı olur.

İnce telli ve yağlı saçlar için şampuan yukarıda Alterna Caviar Yoğunlaştırıcı Şampuan, Aveda Rosemary Mint ve bunun dışında diğer markaların ürünlerinden bir kaç adet paylaştık. Alternatif ürünleri görmek istediğiniz taktirde şampuanlar kategorisine gidip filtreleme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Saç tipim kısmına ince telli ve yağlı saçlar olarak belirttiğinizde size toplam 29 ürün sunuyor olacağız. Burada size sunduğumuz bir kaç ürünle sıkışıp kalmamanız sizin adınıza daha iyi olacaktır. Hem fiyat filtresi ve marka seçenekleri ile yağlı saçlar için şampuan konusunda daha çok alternatif görmüş olacaksınız.

Yukarıdaki listede olup burada olmayan bir kaç ürünün linkini paylaşmak isterim sizlerle. Bu ince telli ve yağlı saçlarda dökülme önleyici şampuanlar kategorisindeki ürünlerin sitemizde stok sorunu da bulunmamaktadır. Hatta özellikle 900 ml ve üzeri ürünleri paylaşacağım ki hesaplı ürünleri satın alarak uzun vadede saçlarınıza dökülme konusunda ve yağlanma konusunda çözüm üretebilirsiniz.

Aveda Invati Advanced’in şampuanını listemize eklemiştik. İnce telli ve yağlı saçlar için geliştirilmiş olan bu seriyi Ece Dinç Aveda’nın YouTube kanalında paylaştı bizde sizler için buraya ekleme gereği duyduk. 3 dakikalık bu videoyu izlemeniz iyi olacaktır çünkü oldukça objektif bir yaklaşım ile anlatmış Aveda Invati Advanced serumunu.

Yorumlar kapalıdır.