Yağlı Saçlar İçin Nasıl Bir Bakım Uygulamalıyım? Hangi Ürünleri Önerirsiniz?

Yağlı Saçlar İçin Nasıl Bir Bakım Uygulamalıyım?

Yağlı Saçlar İçin Nasıl Bir Bakım Uygulamalıyım? Hangi Ürünleri Önerirsiniz?sorusunu Ebil Kuaför kurucusu Mahmut Ebil cevapladı:

Şampuan, saç derisindeki aşırı yağı, döküntüleri ve saç şekillendirme ürünlerinin artıklarını gidermeye yardımcı olur.

Yağlı saçlara sahipseniz saçınızı her gün 1 kez yıkamalısınız.  Ancak saçınızı zaten günde bir kez yıkamanıza rağmen gün sonunda yine de yağlanıyorsa yıkama sıklığını azaltmanızı öneririz, çünkü aşırı yıkama, saç derinizi sağlıklı doğal yağlarından arındırabilir. Bu da saçın kaybettiği nemi yeniden kazanabilmek için daha fazla yağ üretmesine neden olur.

Saç kremi saçınızın yağlı görünmesine ve yağların daha hızlı birikmesine neden olabilir. Saçlarınız yağlıysa saç kremini sadece uçlarına uygulayın ve saçınızı iyice duruladığınızdan emin olun.

Düzleştirici maşalar ve fön makineleri size pürüzsüz ve şık bir görünüm kazandırırken saçınızın daha hızlı yağlanmasına da yol açabilir. Saçınızın doğal olarak ya da fön makinesi ile az ısıda difüzör yardımıyla kurumasına dikkat edin. 

Tıpkı kuru ya da kepekli saçlarda olduğu gibi yağlı saçlarda da mutlaka ürün desteği alınmalıdır. Bu sorunların her birine yönelik saç derisi dengeleyici ürün serileri mevcuttur. Bu ürünler saç derisini olması gereken standart durumuna getirir.

Yağlı Saçlar İçin Ürün Tavsiyesi: System Professional (SP) Balance Şampuan ve Serumu.

Uygulama: SP Balance Şampuan’ı her yıkamada, SP Balance Serum’u ise günde 1 kez uygulayın.

Tüm ürün önerileri için EBİL SHOP‘u ziyaret edin.