Yağlı Saçlara En Güncel Çözüm Önerileri

Yağlı saçlar hem kadınların hem erkeklerin ortak sorunu diyebiliriz. Sistemimizin içinde yer alan tüm kuaförlerin müşterilerinden sıkça duyduğu bu sorun için bir çok ürün tavsiye verebiliriz ama öncelikle sorunlarınızı tam olarak öğrenmemiz gerekiyor. O yüzden sizden gelen soruları bu konuda cevaplamaya özen gösteriyoruz.

Saç dergisindeki yağlı egzama sorunu yaşıyorum, ne yapmalıyım?

Davines’in kepek jeli ve kepek şampuanı öneriyorum ve çok başarılı sonuç alacağına inanıyorum. Uygulama şekli kepek şampuanı ile saçını yıkadıktan sonra haftada bir kez kepek jeli uygulanmalı nemli saça sürülüp masaj yapılarak saç derisine yedirilmeli. Bone takarak 10-15 dk bekleyip durulanacak. Üstüne saçına uygun Davines kremlerinden birini uygulamalı.
 
Şampuan hafta da iki kere uygulanabilir. Daha fazlasını önermiyorum. İlk ay 4 kez jel yapılmalı. 2. ayda 3 kez 3. ay 15 günde bir kez uygulanmalı ve çok başarılı sonuç alacaktır. Kepek şampuanla yıkarken 3 dakika köpürtüp beklenmeli ayrıca hamile ve emziren annelerde rahatlıkla kullanılabilir.
 
Davines ürünlerine ulaşmak için tıklayınız. Sorunuzu Hıdır Kuaför Hıdır Gürbüz yanıtladı.

İnce telli, yağlı saçlarım var ve çok yoğun olarak dökülüyor. Hangi ürünleri önerirsiniz?

Red&White Kuaför Milay Başata cevapladı. Dermatologların belirttiği üzere yağ bezlerinin aşırı yağ üretmesi, saçınızın ve saç derinizin aşırı yağlı olmasına neden olabilir. Yağ ve nem dengesini bozan bu durum, fazla yağın saç derinizdeki gözenekleri tıkamasına neden olarak saç diplerinizin normal bir şekilde uzamasını önleyebilir… Tamamı için tıklayın.