Bioderma

Fransız eczacı Jean Noel Thorel tarafından 1970’li yıllarda kurulan Bioderma, dünyaca ünlü bir dermokozmetik markasıdır. Kuruluşundan bu yana cilt görünümünü doğru bir şekilde korumayı amaç edinen Bioderma, Dermatolojik Güvenlik ilkelerinden taviz vermeden çeşitli ürünler geliştirmiştir. 2011 yılında Fondation de France sponsorluğunda, dünya çapında dermatolojinin gelişmesini ve desteklenmesini misyon haline getirmiştir. Tüm ürünlerini sistematik bir şekilde dermatologlar tarafından cilt görünümü yapısına göre çeşitli testlere ve klinik çalışmalara tabi tutarak piyasaya sunmaktadır.

Cilt görünümü düzensizliklerini çözüme ulaştırmak amacıyla cilt görünümünde meydana gelen düzensizlikleri gözlemleyen Bioderma Laboratuvarı, ürün inovasyonunu laboratuvar ve klinik çalışmalarına göre belirler. Marka, etkili formülleri sayesinde cilt görünümü tiplerine özel ayrı ayrı özel olarak geliştirdiği formüller ile geniş kitlelere ulaşmaktadır. Bioderma’nın ilk misel suyunun yaratıcısı olması, laboratuvarının inovasyon gelişiminin en büyük göstergelerinden biridir. Bu nedenle, şu anda da adından oldukça söz ettiren ve çok tercih edilen markalardan biridir.

Bioderma, cilt görünümü düzensizliklerini çözmek için çalışmalarına devam etmektedir. Dermatolojik Güvenlik ilkelerini benimseyerek, çeşitli ürünler geliştirmektedir. Bu sayede, marka sağlıklı ve güzel görünen bir cilt için öncü markalardan biri olarak adını duyurmuştur.

Bioderma ürünlerine; Markalar sekmesinden ulaşabilirsiniz.