Morgan’s Pomade

Her şey bir aile evinin mutfağında başladı. Üretim, etiketleme, paketleme ve dağıtım hepsi el ile yapılıyordu. Formüle edilen ilk ürün, “Marie Antoinette Eukaliptüs Yumurta Julep Şampuanı” olarak bilinen bir şampuandı ve bir veya iki yıl sonra Morgan’s Pomade takip etti.

İlk zamanlarda satışlara zaman ayırmak için pek fazla zaman yoktu, ancak ürünler satıldıkça iyi haberler hızla yayıldı. Moda ve stil sahibi erkekler Morgan’s ürünlerini denemeye başladılar ve ne kadar etkili olduklarını hızla keşfettiler. Pomade’lerin ilk satıcıları Londra’nın Batı Yakası’ndaki moda erkek kuaförleri oldu ve popülerliği hızla arttı. Bu yeni “olmazsa olmaz” ürünün dağıtımı genişledi.

Üretim aile evinin mutfağından ayrılarak Highgate’deki küçük bir fabrikaya taşındı, ancak üretim hala tek bir kişi tarafından yapılmaktaydı ve taşınma cesaret vericiydi.

Yeni yüzyılın başlarında Morgan’s Pomade tanınan bir marka haline geldi. Söylenti Manş Denizi’nin ötesine bile yayılmıştı ve Morgan’s, Paris ve diğer Avrupa başkentlerindeki seçkin kuaförlere tedarik ediliyordu.

Dünya Savaşı sırasında, Morgan’s Pomade’in üretimi için gerekli olan hammadde kaynakları giderek zorlaştı ve üretim satışları karşılayamaz hale geldi.

Ancak Morgan’s zor zamanlardan vazgeçmedi. İngiliz Ordusu’nun yardımıyla, Morgan’s sub-kıtaya geldi ve böylece Hindistan ihracatının en büyüğü haline geldi. Bu dönemde Amerika’ya geçerek, “Klasik Hollywood Çağı”na girdiler. Şık ve kusursuz bir görünüm için büyük bir trenddi ve bu, şirketin yıllar boyunca mükemmelleştirmeye çalıştığı tarzdı.

Morgan’s, moda trendlerini takip eden erkeklerin her gün tercih ettiği bir ürün haline geldi! Aslında Pomad, birçok büyük eğlence ismi tarafından yaygın olarak kullanılıyordu.

Savaş sonrası yıllar, ihracatın son derece güçlü bir büyüme dönemi oldu ve Batı Afrika ve Nijerya özellikle çok güçlü bir pazar haline geldi. Bu büyüyen ticaretle birlikte daha büyük tesislere ihtiyaç duyuldu. Kent’teki Whitstable’da bir site bulundu ve burada yeni bir amaçlı fabrika inşa edildi. Daha fazla üretime izin verecek kadar arazi satın alındı. Modern üretim makineleri kuruldu ve üretim kapasitesi buna göre artırıldı.

Morgan’s çevre üzerindeki etkilerinin farkında olan bir şirkettir ve geri dönüştürülebilecek her şeyi geri dönüştürür. Şirket olarak, mümkün olan en az olumsuz etkiyle berberlik ve kuaförlük endüstrisi için en iyi ürün yelpazesini oluşturmak misyonudur. Bunun yanı sıra, Morgan’s sürdürülebilirlik ve ürün testleri konusunda çok bilinçlidir ve gururla belirtmek isteriz ki ürünlerin hiçbiri hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Morgan’s Pomade ürünlerine; Markalar sekmesinden ulaşabilirsiniz.