Caudalie

Asma bağları, Caudalie ürünlerinde kullanılan üzümden elde edilen içerikler ile sunduğu fayda ve zenginlikle bitmek bilmeyen bir hazine olarak kabul edilir. Caudalie’nin ilham verici hikayesi, Fransa’daki üzüm bağlarından elde edilen üzümden cilt görünümü üzerindeki iyileştirici etkisinin keşfedilmesiyle başladı. Bu keşif, Bordeaux’daki Eczacılık Üniversitesi Laboratuvarları’nın direktörü olan Profesör Joseph Vercauteren’le tanıştıktan sonra gerçekleşti. Profesör Vercauteren, Mathilda Thomas’a üzüm çekirdeklerinin bitki dünyasındaki en güçlü antioksidanını içerdiğini söyledi.

1995 yılında, Profesör Vercauteren’in çalışmaları sayesinde Caudalie, kozmetik alanında üzüm çekirdeklerinden elde edilen ve bitkisel içerikler arasında en güçlü antioksidanlardan olan stabilize edilmiş polifenolleri kullanan ilk marka haline geldi. Polifenoller, markanın bütün formüllerinin hammaddesi olup, Fransa’nın asma bağlarında bulunan üzüm çekirdeğinde bulunur. Antioksidan özelliği ile bilinen polifenol maddesi, yaşlanma görünümü karşıtı bakımı ile de destek sağlar.

Thomas, bu keşiften sonra cilt bakım ürünleri geliştirmeye başladı ve geniş bir ürün yelpazesine sahip olarak markasını uluslararası bir marka haline getirdi. Caudalie markası, Fransa Bilimsel Araştırma Merkezinde yapılan çalışmalarla ve araştırmalarla desteklenen serileri ile tüm cilt tiplerine özel seçenekler sunar. Caudalie Vinopure, Caudalie Vinoperfect, Caudalie Resveratrol Lift, Caudalie Premier Cru, Caudalie Vineactiv, Caudalie Vinosource, Caudalie Güneş Koruyucu Bakım Serileri ve şık tasarımları ile kendini geliştirmeyi hedefler.

Caudalie ürünlerine; Markalar sekmesinden ulaşabililirsiniz.