30 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Ducray

Albert Ducray 1901 yılında, yeni yüzyılın gelişiyle birlikte doğdu. Bir dermatoloğun oğlu olan ve Belle Époque Paris’te genç bir kuaför olan Albert Ducray, o dönemde şampuan olarak kullanılan sabun tozlarının saçları nasıl zayıflattığını ve matlaştırdığını fark etti. 1929 ve 1931 yılları arasında kendi markası olan Dr. Ducray’i yarattı ve farklı saç tiplerine uyarlanmış tek dozluk yenilikçi bir şampuan serisi olan LIK sabununu geliştirdi. Albert Ducray, ürünleri için yeni bir dağıtım kanalı keşfetti: eczaneler.

1969 yılında Albert Ducray, Pierre Fabre ile tanıştı. Çalışmaları; ortak bakış açılarına ve hedeflerine yansıyordu. Halihazırda en ileri saç araştırmalarına yatırım yapmış olan Pierre Fabre Laboratuvarları, Ducray’i satın aldı.
Bu ittifak markaya yeni bir ivme kazandırdı ve gelişimini hızlandırdı.
Tıbbi ziyaretler sırasında sunulan Extra-Gentle şampuanın yaratılmasıyla şekillenen bir gelişme oldu. Saç derisinin dengesini koruyan ve ilk sık olarak kullanılan şampuan, zamana meydan okuyan kült bir ürün haline geldi.
Saç dökülmesinden hassas cilde kadar başlıca saç rahatsızlıklarını kapsayan eksiksiz bir uzman bakım ürünleri yelpazesi oluşturulmuştur.

1980lerde Ducray, doktorların güvenini arkasına alarak cilt bakımı konusuna el attı. Ictyane, devrim niteliğindeki galenik formülü ile kuru cilt bakımı için bir ölçüt haline geldi. Marka böylece dermatolojik araştırmalarda yoluna devam etti ve hepimizi etkileyebilecek saç ve cilt bozukluklarıyla başa çıkmak için bir dizi hedefe yönelik çözüm tasarladı.

90lı yıllarda en az 20 model piyasaya sürüldü. Bunlar arasında, kuru ciltler için Ictyane veya akneye eğilimli ciltler için doktorlar tarafından en çok reçete edilen dermo-kozmetik ürün Keracnyl gibi bir nesilden diğerine aktarılan referans ürünler yer almaktadır.

2000li yıllarda tüm bu ürünler sınırları aşarak tüm kıtalarda dağıtılmaya başlandı. Şu anda 80’den fazla ülkede dağıtılmaktadır.

2010 yılında Ducray, güçlü bir inançla yeni bir gelişim aşamasına başladı: faydalı yenilik. Çünkü Ducray’de inovasyon her zaman günlük yaşamı iyileştiren ürünler tasarlamak, kalıcı rahatlama sağlamak için bilimsel olarak hareket etmek ve dermatolojik rahatsızlıkların bakımında her zaman daha ileri gidebileceğimize inanmak anlamına gelmiştir.
Bunu daha iyi başarmak ve yenilikçi ürünler sunmak için marka, hastaların ve sağlık profesyonellerinin de dahil olduğu katılımcı bir yaklaşım geliştirmektedir.

Ducray ürünlerine; Markalar sekmesinden ulaşabilirsiniz.