Olaplex Nedir, Olaplex Markası Hakkında

Saçınızın açma veya boya sırasında yıpranmasını istemiyor, güçlü saçlarınızı korumak mı istiyorsunuz? O zaman sıkı durun! Sizlere harika bir önerimiz olacak. Olaplex ürünleri sayesinde saçlarınızı, kimyasal uygulamalardan önce besleyebilir ve bu işlemlere hazır hale getirebilirsiniz. Herkesin son dönemde oldukça merak ettiği ve kullanmak istediği Olaplex ürünleri hakkında bir yazı yazmak istedik.

Devamını oku

Olaplex nedir, Olaplex çıkardığı ürünler ile saç açıcı uygulamaları, röfle uygulamaları ve çeşitli boyama uygulamalarının sebep olduğu zayıflığı saçlarınızdan alıyor. Tamamen doğal özlerle zenginleştirilmiş bu ürünleri kullandığınız takdirde saçınızın daha güçlü kaldığını sizler de hissedeceksiniz. İsterseniz gelin şimdi Olaplex ürünlerini sizlere detaylıca tanıtacağımız bu blog yazısına bir giriş yapalım.

Olaplex Ürünleri

Olaplex genel olarak saç açma veya röfle gibi saçı kimyasal olarak yıpratacak işlemlerden önce uygulanan bir terapi niteliği taşıyor. Özellikle donanımlı güzellik salonlarında ve bazı kuaförlerde rastladığımız bu ürünün mucizevi bir etkisi var.

Olaplex no.1 ve Olaplex no.2 olarak iki adet ürünü bulunan bu marka, zayıf saçlara sahip olan kişilerin adeta bir kurtarıcısı. Bağ çoğaltıcı ve bağ güçlendirici etkisi olan bu iki ürün aynı etken maddeye sahip. Sadece no.2 daha kolay sürülebilir krem formunda yer alıyor. Saça işlem uygulanmadan önce, açıcı karışımına bir miktar no.1 ekleniyor ve işlemin yumuşaması sağlanıyor. No.2 ise işlem bittikten sonra bakım niteliğine kullanılan bir krem ürünü olma özelliği taşıyor.

Olaplex Şampuan

Bakım ürünlerinin yanında Olaplex’in bir de şampuan olarak adlandırılan numaralı ürünü bulunuyor. Bu ürün ise saçının zayıf olmasından yakınan kişiler için düzenli kullanım amacıyla üretilmiş bir bakım şampuanı diyebiliriz. Bu bakım şampuanını saçlarınıza uygulamaya başladığınız zaman, saçlarınızın git gide güçlendiğini ve yıpranan yapısının günden güne onarıldığını hissedeceksiniz.

Onlarca kez boya değiştirmiş, sürekli olarak saçınıza kimyasal uygulamış ve saçlarınızın yapısını bozarak kırılmalara sebep olmuşsanız Olaplex’in bu ürününü gerçekten çok seveceksiniz. Eski ve sağlıklı saçlarınıza kavuşmak için sadece birkaç ay düzenli olarak bu şampuanı kullanmanız yeterli. Her kullanımdan sonra saçlarınızın yenilendiğini ve ipeksi dokusuna kavuştuğunu görünce sizler de bizi anlayacaksınız.

Olaplex Kullanıcı Yorumları

Sizler için bu harika ve mucizevi ürünü alıp kullandık ve etkilerini test ettik. Sonra da internetteki yorumları gözden geçirip gerçekten etkili olup olmadığına karar verdik. İsterseniz gelin bizim yorumlarımızla incelemeye başlayalım.

Ekibimizden bu şampuanı kullanan arkadaşımızın saçları daha önce yaptırdığı işlemler dolayısıyla biraz yıpranmıştı. Uçları sürekli kıvrılıyor ve saçı hacimli gözükmüyordu. Bir hafta sürekli kullanımdan sonra saçta gözle görülür değişimler olmaya başladı. Hemen etkisini göstermese de üçüncü haftanın sonunda ilk kullanıma göre farklar göze daha çok çarpıyordu. Bir ayın sonunda ise kıvrılmalar azaldı, saçlar daha çabuk şekil almaya ve dolgun gözükmeye başladı.

İnternete göz attığımızda ise herkesin hemen hemen benzer şeyleri yazdığını gördük. No.1 ve no.2 kimyasal işlemler için vazgeçilmez destekleyici ürünler olarak görülüyor. No.3 ise büyük bir çoğunlukta faydalı sonuçlar vermiş. Bazı kişiler ise sadece bu etkileri daha uzun sürede gözlemlemişler.

Olaplex no.3 Hair Perfector

Hair perfector ürünü ile saçlarınızı hiç olmadığı kadar hacimli ve yenilenmiş görmeye hazır mısınız? Ağır işlemlerden, türlü boyalardan ve balyajlardan geçmiş saçlarınızı eski haline döndürmek artık Olaplex’in bu ürünü ile mümkün. Hair perfector, saçlarınızın derinlerine nüfuz ederek protein bakımı yapıyor ve çok daha dirençli saç tellerine sahip olmanızı sağlıyor. Böylece saçınızın daha önceki işlemlerde gördüğü zararı kapatabilir, onları eski ve görkemli görüntüsüne kavuşturabilirsiniz. Şampuan yerine uygulayabileceğiniz bu ürünü günlük bakım rutinlerinize ekleyin ve sizler de Olaplex’in harika etkisine tanık olun!

Olaplex No.2 ve No.1’in Farkı Nedir?

Dünyaca ünlü marka Olaplex’in saç bakımı için çıkardığı iki muhteşem ürün no.1 ve no.2’yi sizler için karşılaştırdık. Aslında bu iki ürünün içeriğinde aynı etken madde bulunuyor. Bu iki ürünü farklı kılan ise uygulanma zamanları ve şekilleri oluyor. No.1 açıcı karışımının içine ilave edilip işlem sırasında uygulanırken No.2 işlem sonrası bakım ürünü olarak kullanılıyor. No.1’in toz ve konsantre versiyonu bulunurken No.2 ise krem formunda bulunuyor.

Fakat etken maddesi sebebiyle her iki ürün de kadınların ve saç bakımının vazgeçilmezlerinden birisi haline geldi. Sizler de Olaplex’in bu harika ürünlerini kullanarak görkemli saçlara sahip olabilir ve göz kamaştırıcı dolgunluğa ulaşabilirsiniz.